VEKOP 7.3.3-17-2017-00005

VEKOP-7.3.3-17-2017-00005 – A DIGITÁLIS FEJLŐDÉS SEGÍTÉSE FEJLŐDÉSRE NYITOTT ISKOLÁKBAN

Kedvezményezett: Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ

A projekt címe: A digitális fejlődés segítése fejlődésre nyitott iskolákban.

Elnyert támogatási összeg: 108.357.191 Ft

A támogatás mértéke: 100%

Projekt időszak: 2018.09.01-2021.11.29.

A projekt azonosítószáma: VEKOP-7.3.3-17-2017-00005

A pályázat címe: A digitális fejlődés segítése fejlődésre nyitott iskolákban.

A projekt részvevői: A Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ fenntartása alá tartozó alábbi 4 intézmény:

  • Baktay Ervin Gimnázium, Dunaharaszti
  • Ráckevei Árpád Fejedelem Általános Iskola
  • Szigethalmi Szent István Általános Iskola
  • Tököli Weöres Sándor Általános Iskola

A projekt tartalma: Az intézmények eszközellátottsága és a kapcsolódó feladatokra való nyitottsága mellett a projektbe történő bevonás során fontos szempont, hogy mind a szigetszentmiklósi, mind a ráckevei járás iskolái és különböző települései képviseltethessék magukat a projektben. Az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával megvalósuló programban diákok, köztük nehezen integrálható SNI és BTMN-es gyerekek is, továbbá pedagógusok digitális kompetenciáit fejlesztjük a projektben résztvevő négy oktatási intézményben.

A projekt célja: hogy a tankerületünkben résztvevő 4 intézményben megkezdődhessen egy a digitális analfabetizmus ellen induló küzdelem. A projekt során sor kerül a kedvezményezett intézményekben dolgozó pedagógusok továbbképzésére, a tanulást tanítást támogató digitális kompetenciák fejlesztését támogató eszközöknek és módszereknek széles körben történő megismerésére az alábbi 3 területet mentén:

  • a matematikai kompetencia fejlesztésének támogatása;
  • a szövegértés fejlesztésének támogatása;
  • a természettudományos megismerés támogatása

Cél a kiválasztott tanítási órákon, a projekt során beszerzett digitális eszközöket használva minél élményszerűbb tanórák tartása. Összesen 49 pedagógus vesz részt a pályázatban, amely 3 évig tart. A képzésekből a 4 iskolában előreláthatólag 800 gyerek profitál majd. A módszertani továbbképzéseken résztvevő pedagógusok eloszlása a 4 iskola között egyenletes.

A projekt során az alábbi képzéseken vesznek részt a pedagógusok:

  • Geomatech
  • Digitális tábla alkalmazása
  • Digitális és interaktív eszközök, szoftverek és tananyagok gyakorlati alkalmazása az oktatásban
  • Az olvasástechnika, szövegértés és szövegalkotás kompetencia fejlesztését segítő
    korszerű tanítási, tanulási módszerek, eljárások, technikák
  • IKT kompetenciákat fejlesztő eszközrendszer
  • Pedagógusok IKT kompetenciáinak fejlesztése
  • Felkészítés a Nemzeti Köznevelési Portál (NKP) használatára

***

VEKOP-7.3.3-17 Digitális környezet a köznevelésért elnevezésű, Európai Uniós, nyertes pályázat részese a Tököli Weöres Sándor Általános Iskola

 A Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ támogatási kérelmet nyújtott be 2017 nyarán,

a VEKOP-7.3.3. „Digitális környezet a köznevelésért elnevezésű Európai Uniós pályázati felhívásra, mely 2018. szeptemberében 108.357.191 Ft támogatásban részesült.

 A  pályázat címe: A digitális fejlődés segítése fejlődésre nyitott iskolákban.

 A projektben az alábbi 4 intézmény vesz részt együttműködve:   

  • Tököli Weöres Sándor Általános Iskola;
  • Ráckevei Árpád Fejedelem Általános Iskola;
  • Szigethalmi Szent István Általános Iskola
  • Baktay Ervin Gimnázium.

A felhívás célja, hogy olyan, a digitális pedagógiai módszertani csomagokra épülő programokat valósítson meg, amelyek elterjeszthetők a teljes köznevelési rendszerben a pedagógusok digitális felkészültségének, módszertani kultúrájának növelése, a mindennapi pedagógiai munka során az IKT használat erősítése és elsősorban a digitális és egyéb kulcs-kompetenciák hatékonyabb fejlesztése érdekében. Cél a kiválasztott tanítási órákon, a beszerzett digitális eszközöket használva minél élményszerűbb tanórák tartása.

    Összesen 49 pedagógus vesz részt a pályázatban, amely 3 évig tart. A képzésekből a 4 iskolában előreláthatólag 800 gyerek profitál majd. A módszertani továbbképzéseken résztvevő pedagógusok eloszlása a 4 iskola között egyenletes.

    Intézményünkben 13 pedagógus vesz részt a programban és körülbelül 220 diák. Mindkét épületünkben, az 5. és 6. évfolyam egyes osztályaiban, illetve a Kisfaludy úton a 3. és a 4. évfolyam egy-egy osztályában a matematika, természettudomány, valamint a szövegértés területét jelöltük meg fejlesztési irányként.

    Közel 4,5 millió Forint értékben tartalmaz informatikai eszközöket a pályázat iskolánk számára, melyet nemcsak a pályázatban szereplők használhatnak, hanem intézményünk valamennyi pedagógusa és diákja.

Fontosnak tartjuk, a hatékony műszaki megoldások integrálttá, hozzáférhetővé, akadálymentessé és biztonságossá tételét kiemelten a sajátos nevelési igényű (SNI), a fogyatékossággal élő, a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel küzdő tanulók (BTMN) számára.

Az új eszközökkel a tanórák sokkal élményszerűbbé válnak, a diákokkal együtt a pedagógusok is együtt tanulhatnak. A kollégák példát mutatnak a gyerekeknek az élethosszig tartó tanulásról, s bebizonyíthatják tanítványaiknak, hogy az az igazi tudás, amit a mindennapi életben is használni lehet.

Az IKT eszközök így hasznosulnak, s nemcsak játékként használják ezeket az eszközöket, hanem ismeretszerzési forrásként.

Tököl, 2018. 11. 08.                                                                             Solymosi Nikolett

                                                                                                             ig.h, projekt koordinátor

A pályázatról részletesen a fenntartó oldalán olvashat:

Pályázati információ