Comenius – Tököl

Comenius projekt
2015.04.09-18. – Tököl

comenius01A zágrábi testvériskolából 2015. április 9-én érkeztek meg a vendégeink, 10 tanuló és 2 kísérőtanár, hogy projektünk második felét megvalósítsuk. A horvát gyerekek tököli családoknál laktak, egy horvát gyerek ment egy magyar diákhoz, így a horvát nyelv gyakorlása is megvalósulhatott. A projekt címe „Magyar-horvát gyermektáncok és gyermekjátékok” a központi témája pedig amely köré építettük a tevékenységeket Magyarország egy néprajzi és földrajzi területe, a Mezőföld volt. A tánc és daltanulás minden napunkat lekötötte, a projekt terméke pedig az összeállított magyar táncokból és dalokból álló koreográfia lett.

comenius02comenius03

comenius04comenius05

A záróműsort 2015. április 17-én rendeztük meg a Tököli Művelődési Házban több illusztris vendég jelenlétében:

-Gordan Grlić-Radman a Horvát Köztársaság budapesti nagykövete,
-Jadranka Oštarčević, a zágrábi Prečko Általános Iskola igazgatónője,
-Bóna Zoltán országgyűlési képviselő,
-Dr. Tarnai Richárd a Pest Megyei Kormányhivatal vezetője,
-Hepp Mihály a magyarországi horvátok országgyűlési képviselője, horvát nemzetiségi szószóló,
-Gojtán Anna, a budapesti Horvát Gimnázium igazgatónője,
-Győrvári Gábor, a pécsi „Miroslav Krleža” Horvát Gimnázium igazgatója,
-Osztrogonácz József a Magyarországi Horvátok Szövetségének elnöke, a bajai Szentistváni Általános Iskola igazgatója,
-a garai Horvát Nemzetiségi Önkormányzat küldöttsége Gara községéből,
Kubatov Márton elnök vezetésével,
-Markovics Józsefné, az Országos Horvát Önkormányzat elnökhelyettese,
-Dr. Pálos Annamária, a Szigetszentmiklósi Tankerület igazgatónője,
-Hoffman Pál, Tököl város polgármestere,
-Kühnné Sibalin Magdolna, az OFI horvát nemzetiségi referense,
-Agatics Hajnalka, a Tököli Horvát Önkormányzat volt elnöke,
-Halász László, a Tököli Horvát Önkormányzat elnöke,
-Giczi Miklós, a Tököli Weöres Sándor Általános Iskola igazgatója,
-Schreiner Zsuzsanna, a Tököli Weöres Sándor Általános Iskola igazgató helyettese.

comenius07comenius08

comenius09comenius10A műsoron iskolánk dolgozói, kollegáink valamint szülők is részt vettek és tapssal jutalmazták a 10 horvát és 10 tököli diák lelkiismeretes és szép ünnepi műsorát.
A médiát is tájékoztattuk a projektünkről, a műsoron jelen volt a Dunamédia Televízió, az MTVA Horvát Krónika c. műsorának a stábja, a Croatica Rádió Budapestről.
A projekt vége 2015. április 18-a volt, ezen a napon utaztak haza zágrábi vendégeink. Rengeteg segítséget kaptunk iskolánk vezetésétől, technikai dolgozóinktól, kollegáinktól, szülőktől, Tököl Város Önkormányzatától, a Szigetszentmiklósi Tankerülettől. Köszönet illeti Dobóczky Józsefnét, Prencsi nénit, aki fáradhatatlanul segített a projekt megvalósításában és Mándity Dragicát aki szintén nagyban hozzájárult a projekt sikeres lebonyolításához.
Nélkülük nem tudtuk volna ilyen gördülékenyen megvalósítani a Comenius projektünket. Köszönet mindenkinek a sok segítségért!

comenius06

[Videó] Comenius záróműsor 1.
[Videó] Comenius záróműsor 2.
[Videó] OS Precko
[Videó] Tukulja

Dunamédia Televízió tudósítása
[Videó] Horvát napok
[Videó] Horvát napok – 2. rész

[Videó] Horvát Krónika, Duna Televízió, 2015.05.06.

Tempus Közalapítvány

🙂