Egészséghét a napköziben 2018. április 9-13.

Egészséghét a napköziben április 9-13.

Mottó:” Ép testben ép lélek”

Kiemelt nevelési célunk az egészséges életmódra nevelés
Különböző tevékenységeken keresztül:
– Beszélgetések egészséges életmóddal összefüggő témák ( étrend, mozgás. levegő, napfény, higiénia, folyadék stb.) Szóba került az is, hogy az iskolánk mennyi mindent tesz az egészségünk megőrzéséért. ( napi alma, iskolatej, 5 testnevelés óra, úszás, mozgásos szakkörök )
– Védőnő közreműködésével a lelki egészségről beszélgettünk
– Kulturális foglalkozásokon filmet vetítettünk szervezetünk védekezéséről a baktériumok és vírusok ellen.
– Versek, mesék, szólások és közmondások felhasználása, megismerése
– Feladatlapok, rejtvények segítettek elmélyíteni az egészséggel kapcsolatos fogalmakat.
– Gyümölcs és zöldségnap: A gyerekek turmixokat, figurákat és finom salátákat készítettek.
– Gyűjtőmunka után rajzok plakátok is készültek.
A közös örömteli foglalkozások során fontosnak látjuk, hogy fejlődjön a gyerekek szépérzéke, ízlése, gondolkodása.

A sokrétű tevékenységek során új ismeretekkel, ízes élményekkel is gazdagodtunk, melyeket az alábbi képek is tükröznek.

2018.április 18.                                                                                                  Napközis nevelők

Kategória: Hírek | A közvetlen link.