Hit és erkölcstan nyilatkozat

Tisztelt Szülők!

A nemzeti köznevelésről szóló 2011.évi CXC. tv 35.§-a alapján az állami iskolákban a kötelező etika óra helyett a szülők választhatják gyermeküknek az országgyűlés által elismert egyházak és azok belső egyházi jogi személye által folytatott hit-és erkölcstan oktatást.

Önök, mint szülők nyilatkozhatnak arról, hogy a 2019/2020-as tanévben a kötelező tanórai foglalkozásként gyermekük számára az etika oktatást, vagy valamelyik, az országgyűlés által elismert egyházak és azok belső egyházi jogi személye által folytatott  hit-és erkölcstan oktatást választanak.

Amennyiben a jövő tanévet illetően módosítani szeretné a nyilatkozatot,  az alábbi letölthető nyomtatvánnyal teheti meg, és ezt legkésőbb  2019. május 20-ig az osztályfőnöknek adják le.

Letölthető hit-és erkölcstan nyilatkozat

2019 február 26.

Kategória: Hírek | A közvetlen link.