Napközis projekthét 2019 március 18-22.

Napközis projekthetünkön a testi és lelki egészségről, ezek összefüggéseiről beszélgettünk, bevonva a fenntarthatóság témáját is, hiszen környezetünk állapota szorosan kapcsolódik és kölcsönhatásban van saját jólétünkkel.
A gyerekek azt is megfogalmazták, hogy mi jelent számukra a boldogság, az öröm. Tőlük idézve: “ha anya megölel”,  “ha kirándulni megyünk a családdal”, “ha társasozunk” – egyetlen gyermek sem említett anyagi javakat! 🙂 Megbeszéltük, hogy mennyire jó örömet szerezni, segítséget adni másoknak. 
Hogy mindezeket -az egészséges életmóddal, a természettel, az örömszerzéssel kapcsolatos dolgokat- picit gyakorlatban is megtapasztaljuk:
-Meglátogattuk a közeli idősek otthonát, ahol versmondással ajándékoztuk meg az ott lakókat.
-Boldogságórákon vettünk részt.
-Elsősegély órákon megtanulhattuk és kipróbálhattuk az alapvető segítségnyújtási technikákat.
-Sorversenyen gyakorolták a gyerekek a testmozgást, egymás buzdítását, segítését. Ügyességükért apró játékokat kaptak jutalmul.
-A víz napján elsétáltunk a közeli tavakhoz és a Dunához, megfigyeltük az éledő erdőt. Visszafelé egy kedves anyuka megvendégelt minket különféle frissítő vízzel, ami nagyon jól esett. Mesélt nekünk a környezetkímélő energiaforrásokról, a napelemek hasznosságáról. 
Ezeken a mozgalmas délutánokon készültek még plakátok, néztünk meséket a témákkal kapcsolatban.
Ahogyan az alábbi képeken is látszik, nagyon jól érezték magukat a gyereket! 
Köszönjük szépen Dia anyukájának, Erika tanárnéninek, Tünde védőnéninek, Gábor atyának a segítő közreműködést! 
 
                                                                                                                                                                       Napközis nevelők
 
Kategória: Hírek | A közvetlen link.